AKTUALNOŚCI


02.10.2017

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

-PAŹDZIERNIK-

Hasło: KSIĄŻKA   NAS   ŁĄCZY

W naszej szkole organizujemy:

1. Konkurs czytelniczy: Józef Konrad Korzeniowski - życie i twórczość. Pytania do odbioru w bibliotece.

2. Konkurs z wiedzy na temat serii Johna Flanagana "Zwiadowcy".

3. Adaptacja filmowa wybranej lektury szkolnej z całego okresu edukacji.

4. SLEEVEFACE - konkurs na najciekawszy pomysł promowania książki.

3. "Zdrowy tryb życia" - przedstawienie dla przedszkolaków w ZSP nr 6 w Żorach.

4. Czytelniczy FLASH MOB - promowanie czytania na przerwach.

5. Głośne czytanie podczas długich przerw w czytelni szkolnej.

 

SZCZEGÓŁOWE    INFORMACJE     W BIBLIOTECE.    ZAPRASZAMY


Żory 28.09.2017

Spotkanie autorskie

Napisanie "Komputerowego ćpuna" pozwoliło mi ułożyć w głowie kilka rzeczy. Uzmysłowić, jak wyglądało moje uzależnienie, jak niewinnie się zaczęło i jak długą drogę przeszedłem do dzisiaj.

 

W słoneczną środę 27 września uczniowie z klas: 3dg, 1c, 1f brali udział w spotkaniu z autorem książki „Komputerowy ćpun” - Krzysztofem Piersa, który przez 20 lat był uzależniony od gier komputerowych. Czy istnieje uzależnienie od gier, czy można z tego wyjść? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziecie w jego książce.

 

 


27.09.2017

Maturzyści w bibliotekach naukowych

W środę 27 września klasa prawna 3c uczestniczyła w wycieczce do Biblioteki Śląskiej i Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach. Jako przyszli studenci mieli okazję zobaczyć te imponujące budynki i zapoznać się z zasadami korzystania ze zgromadzonych tam zbiorów. Widzieli również wystawę "Dziedzictwo Marcina Lutra na Śląsku" zorganizowaną z okazji Roku Reformacji (500 rocznica) oraz uczestniczyli w lekcji na temat bibliotek cyfrowych. 

Czy wiecie, że w czytelni głównej Biblioteki Śląskiej jest prawie tyle samo książek ile w naszej bibliotece szkolnej? Marzymy o możliwości takiego rozłożenia zbiorów jak tam.


25.09.2017

Czytelniczy flash mob znowu u nas

Już dwa razy uczniowie wzięli udział w akcji czytania wybranych przez siebie książek. W piątek  22 września z klasy 3bg i w poniedziałek 25 września z klasy 2dg. Zabierzcie swoje książki i dołączcie do naszej akcji w czasie przerw.

"KSIĄŻKA JEST NICZYM OGRÓD, KTÓRY MOŻNA WŁOŻYĆ DO KIESZENI" (przysłowie chińskie)


19.09.2017

Miarkowy   boocrossing

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły do boocrossingu. Przy bibliotece oraz na pierwszym piętrze w lewym skrzydle znajdują się półki używanymi książkami - można je zabrać, ale zachęcamy również do tego, aby przynosić przeczytane książki i ustawiać ja na wyżej wymienionych półkach. Celem akcji jest wymiana książek i możliwość dzielenia się przeczytanymi książkami.


15.09.2017

Dla miłośników książki używanej

Zapraszamy Wszystkich na kiermasz książki używanej, który odbędzie się jutro podczas Festynu Miarkowego. Stoisko z książkami znajdziecie na 1 piętrze, obok sali nr 25.

 Jednocześnie informujemy, że w kilku miejscach szkoły natkniecie się na mniejsze lub większe biblioteczki. Zachęcamy do ich przejrzenia. Być może znajdziecie tam książkę, którą zapragniecie mieć w swoim domowym księgozbiorze.  Zapraszamy.


12.09.2017

Pogadanka dla Rodziców

W czasie zebrania z Rodzicami klas I liceum i technikum odbyła się pogadanka na temat: Wpływu czytelnictwa na rozwój dziecka.


21 VI 2017

Zajęcia kaligraficzne

W ostatnim tygodniu nauki niektóre klasy gimnazjalne wzięły udział w zajęciach kaligraficznych, prowadzonych przez naszą uczennicę Paulinę z kl. IIb. Sztuka starannego pisania przydałaby się niejednemu z nas. Zachęcamy do doskonalenia swojego odręcznego pisma, a przy okazji kształtowania swojej cierpliwości.


6 VI 2017

Gimnazjaliści w bibliotece publicznej

W pogodny wtorek grupa uczniów z klas: 1bg i 1cg udała się do biblioteki publicznej na spotkanie z przedszkolakami, którym przedstawiliśmy "Zdrową inscenizację". Trzyletnim wychowankom przedszkola bardzo podobał się nasz występ, w nagrodę zaśpiewali nam piosenkę "Wheels on the bus". Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć na Facebooku MBP w Żorach.


31 V 2017

Miarka dla Misiów

W dniu poprzedzającym święto dzieci gościliśmy w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 6 w Żorach. Zaprezentowaliśmy dwie scenki dotyczące zdrowego trybu życia. Co o nas napisano można przeczytać na stronie:  ZSP-6.


31 V 2017

MISJA ŻORY W MIARCE

Dzięki uprzejmości p. Marioli Żur-Kawałek mamy w czytelni 3 gry planszowe - "Misja Żory". Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania!


[1], [2], [3]